Stavba roku Libereckého kraje

Úvodní slovo

 

Pod záštitou hejtmana Libereckého kraje, vyhlašuje Liberecký kraj a partnerské organizace veřejnou soutěž STAVBA ROKU 2012 LIBERECKÉHO KRAJE.

 

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky naleznete zde.

 

 

 

 

9. Volcano_hause

« Zpět na seznam staveb
Volcano_hause
Pořadové číslo: 9 Datum kolaudace:
Kategorie: Junior
Název stavby: Volcano_hause
Přihlašovatel: Jiří Macháček, SPŠ Stavební Liberec
Dodavatel:
Charakter díla:

 Cílem architektonického návrhu bylo vytvořit hodnotné bydlení s optickou a provozní vazbou na exteriér s maximálním využitím charakteru přilehlého charakteru přilehlého terénu, panoramatickým výhledem a jednoduchým rázem okolní krajiny. Jednopodlažní dům krytý zeminou je orientován souběžně s přilehlým pohořím v klidné lokalitě Světlá pod Ještědem.

 

Vstupní prostor domu je osazen ve východní části objektu. Z obývacího pokoje vede otevřený přístup na prostornou terasu, která vystupuje z okolního terénu. Obytné místnosti jsou vzdušné a světlé, přirozené světlo je přivedeno do obytných místností velkými okny s izolačními trojskly. Interiér je navržený střídmě tak, aby byl realizovatelný a zároveň si zachoval svojí osobitost. Předpokládá se použití materiálu nejčastěji dřeva a dlažeb imitujících kámen.

 

Dům byl navržen tak, aby spotřeboval minimální množství energie, tím pádem splňuje přísná ekologická kritéria dnešní doby. Nejdůležitější roli v tepelné bilanci hraje obklopující zemina. Předpokládá se využití moderní vzduchotechniky s rekuperací tepla.

Partneři soutěže

Zpracovávám...