Stavba roku Libereckého kraje

Úvodní slovo

 

Pod záštitou hejtmana Libereckého kraje, vyhlašuje Liberecký kraj a partnerské organizace veřejnou soutěž STAVBA ROKU 2012 LIBERECKÉHO KRAJE.

 

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky naleznete zde.

 

 

 

 

8. Vila U lomu

« Zpět na seznam staveb
Vila U lomu
Pořadové číslo: 8 Datum kolaudace: 21. 9. 2011
Kategorie: Cena Doc.Ing.arch. Karla Hubáčka Dr.h.c
Název stavby: Vila U lomu
Přihlašovatel: ASANO s. r. o.
Dodavatel:
Charakter díla:

 „Vila u lomu“ je z části jednopodlažní a z části dvoupodlažní objekt s pultovými střechami, stavebně propojený proskleným krčkem s předsazenou garáží, určený pro bydlení dvou osob.

Vila umístěná v těžišti trojúhelníkového pozemku nad bývalým lomem půlí pozemek na dvě zahrady se zcela odlišnými atmosférami, otevřený předprostor orientovaný do ulice a intimní cíp za domem plný slunce a vzrostlých stromů. Myšlenku dvou zahrad podporuje kamenná stěna, na níž je hlavní objekt postaven a která z domu a z garáže vybíhá do zahrady. Dvojímu prostředí se přizpůsobuje i zbytek domu. Zatímco do ulice se dům tváří jako důstojná dvoupodlažní vila měřítkově srovnatelná s okolními domy, do útulné zahrady se otevírá domek přiměřený přírodnímu prostředí, nízký se šikmou střechou. Materiálové řešení je velmi střídmé. Garáž i hlavní část domu jsou obloženy sibiřským modřínem v kombinaci vertikálního a horizontálního členění prken. Dělící stěna je ze štípané žuly, střešní krytina z falcovaného plechu.

Objekt je postaven z klasických stavebních materiálů, s důrazem na jejich kvalitu, jakožto kvalitu provádění od konstrukce po detaily interiéru. Dům má nízkou energetickou náročnost, využívá alternativních zdrojů energie a jsou v něm použity inteligentní systémy.

Partneři soutěže

Zpracovávám...