Stavba roku Libereckého kraje

Úvodní slovo

Pod záštitou hejtmana Libereckého kraje, vyhlašuje Liberecký kraj a partnerské organizace dne 11. března 2013 9. ročník veřejné soutěže STAVBA ROKU 2013 LIBERECKÉHO KRAJE.

 

Soutěž bude vyhlašována v těchto kategoriích:

Stavba roku Libereckého kraje 9. ročník – Cena Doc. Ing. arch. Hubáčka Dr.h.c.
Cena Ing. Dr. Štěpána Ješe 2013
Stavba roku Libereckého kraje JUNIOR 2013
Cena Sympatie občanů Libereckého kraje 2013
Osobnost stavebnictví 2013

 

Výsledky hlasování naleznete zde.

 

 

2. Přístavba městského bazénu, Liberec

« Zpět na seznam staveb
Bez názvu
Pořadové číslo: 2 Datum kolaudace:
Kategorie: Stavba roku Libereckého kraje - Cena Doc.Ing.arch. Karla Hubáčka Dr.h.c
Název stavby: Přístavba městského bazénu, Liberec
Přihlašovatel: SYNER s. r. o.
Dodavatel: SYNER s. r. o.
Charakter díla:

Přístavba městského bazénu se nachází nedaleko centra města Liberec, je ohraničená Tržním náměstím a ulicí Budyšínská. Navazuje na stávající plavecký bazén, místo má v současné době charakter využívané sportovní plochy. Přístavba výukového bazénu slouží přednostně pro výuku a rekreační plavání dětí a mládeže.

Přístavbu výukového bazénu tvoří dva stavebně odlišné celky: výukový bazén a saunová část. Hlavní část výukového bazénu je jednopodlažní o rozměrech cca 60,0 x 24,0 m s galerií a podsklepením. Objekt disponuje nízkospádovou sedlovou střechou.

Na východní straně je situována jednopodlažní nepodsklepená saunová část o rozměrech 13,0 x 22,0 m. Vstup do této přístavby je z interiéru zajištěn propojením se stávajícím prostorem 50,0 m dlouhého bazénu. Z exteriéru je přístupná ze severní strany saunové časti přes venkovní a vnitřní brodítko. Součásti přístavby výukového bazénu je také potápěčská věž a provedení nové příjezdové komunikace ze zámkové dlažby.

Partneři soutěže

Zpracovávám...