Stavba roku Libereckého kraje

Úvodní slovo

Pod záštitou hejtmana Libereckého kraje, vyhlašuje Liberecký kraj a partnerské organizace dne 11. března 2013 9. ročník veřejné soutěže STAVBA ROKU 2013 LIBERECKÉHO KRAJE.

 

Soutěž bude vyhlašována v těchto kategoriích:

Stavba roku Libereckého kraje 9. ročník – Cena Doc. Ing. arch. Hubáčka Dr.h.c.
Cena Ing. Dr. Štěpána Ješe 2013
Stavba roku Libereckého kraje JUNIOR 2013
Cena Sympatie občanů Libereckého kraje 2013
Osobnost stavebnictví 2013

 

Výsledky hlasování naleznete zde.

 

 

13. Výstavba 24 poloroubených chalup ve Vysokém nad Jizerou

« Zpět na seznam staveb
Výstavba 24 poloroubených chalup ve Vysokém nad Jizerou
Pořadové číslo: 13 Datum kolaudace:
Kategorie: Cena Ing. Dr. Štěpána Ješe
Název stavby: Výstavba 24 poloroubených chalup ve Vysokém nad Jizerou
Přihlašovatel: P&P spol. s. r. o.
Dodavatel: P&P spol. s. r. o.
Charakter díla:

Areál poloroubených chalup se nachází na okraji města Vysokého nad Jizerou. Poloroubené stavby nevytvářejí jednolitou plochu zástavby. Jádro je koncipované jako malá náves, kterou charakterizuje linie řady dvoupatrových staveb s podloubím. Klasické roubenky obklopují malé centrum a výsledný dojem vytváří kombinace horizontálního a vertikálního členění zástavby.

Klasické jednopatrové poloroubené domky odkazují na horské roubenky. A to nejen vzhledem, ale především řemeslným zpracováním, použitím místního materiálu na místě zpracovaném. Jednotlivé detaily – rybiny, dlaby, pláty, vše je provedeno s řemeslnou zručností, jako řemeslníky před dávnými časy. Poloroubené části chalup na klasický rybinový spoj bez jediného hřebíku či svorníku s vymazávanými spárami. Řemeslná zručnost spojená ruku v ruce s použitím klasických materiálů. To vše nevylučuje moderní užitnou hodnotu objektu. Navenek klasické roubené chalupy, uvnitř vybavené dle dnešních vysokých standardů plynovým podlahovým topením ovládán telefonem, koupelnami, saunami atd. I tak jsou v každé chalupě klasická kachlová kamna, která dotváří idylu bydlení v horské chalupě, doplněnou výhledem na nedaleký hřeben Krkonoš.

Partneři soutěže

Zpracovávám...