Stavba roku Libereckého kraje

Úvodní slovo

Pod záštitou hejtmana Libereckého kraje, vyhlašuje Liberecký kraj a partnerské organizace dne 11. března 2013 9. ročník veřejné soutěže STAVBA ROKU 2013 LIBERECKÉHO KRAJE.

 

Soutěž bude vyhlašována v těchto kategoriích:

Stavba roku Libereckého kraje 9. ročník – Cena Doc. Ing. arch. Hubáčka Dr.h.c.
Cena Ing. Dr. Štěpána Ješe 2013
Stavba roku Libereckého kraje JUNIOR 2013
Cena Sympatie občanů Libereckého kraje 2013
Osobnost stavebnictví 2013

 

Výsledky hlasování naleznete zde.

 

 

15. Caffé all orizzonte

« Zpět na seznam staveb
Caffé all orizzonte
Pořadové číslo: 15 Datum kolaudace:
Kategorie: Junior
Název stavby: Caffé all orizzonte
Přihlašovatel: Jiří Macháček
Dodavatel:
Charakter díla:

Cílem architektonického návrhu bylo vytvořit kavárnu na jablonecké pláži Taiwan. Poloostrov Taiwan je vetknutý do vodní nádrže Mšeno.

Oživení zanedbaného prostoru je docíleno víceúčelovou kavárnou, která tvoří styčný bod pro setkávání lidí. Stavba s prvky dekonstruktivismu má vazby na exteriér jak optické, tak provozní. V období letních i zimních měsíců je možno rozšířit provozní charakter stavby na pláž. Dvoupodlažní stavba je situována čelem na jihozápad. Hlavní vstup do kavárny je umístěn v severní části objektu, která je v přímém kontaktu s přilehlou komunikací. V 1. NP se nachází prostor a toalety, zbytek objektu pak tvoří ve valné části stolování. Kompozice z betonových rovin tvoří tři horizonty, různých sklonů, které jsou pootočeny ve svislé ose. Hranolové jádro objektu je tvořeno pohledovým betonem tmavého odstínu. Ironický nádech tvoří zakomponování dřevěných prvků, podporující betonové desky. Přístřešek v 2. NP, vzniklý odsazením štítové stěny je využíván jako terasa. Rovina je zde vytvořena odstupňováním desek. Stupňovité rozložení podlahy je použito i v interiéru. Velkoplošné stupně tvoří celky, kde je umístěno stolování vždy pro jednu skupinu zákazníků. Vertikální odsazení stolů tvoří akustické roviny, kde jsou prostory odolnější proti hluku od ostatních návštěvníků. Rozvržení okenních otvorů je dáno lokalitou jablonecké přehrady. Okna skýtají nádherné průzory na velkou část vodní nádrže Mšeno a přilehlé části města. Tvar je lichoběžníkový, dám tvarem stropních konstrukcí.

Partneři soutěže

Zpracovávám...