Stavba roku Libereckého kraje

Úvodní slovo

Pod záštitou hejtmana Libereckého kraje, vyhlašuje Liberecký kraj a partnerské organizace 10. ročník veřejné soutěže STAVBA ROKU 2014 LIBERECKÉHO KRAJE.

 

Stavba roku Libereckého kraje – Cena Sympatie občanů Libereckého kraje 2014

Výsledky hlasování naleznete zde.

 

 

 

 

9. Martin Do, House - Wave

« Zpět na seznam staveb
Martin Do, House - Wave
Pořadové číslo: 9 Datum kolaudace:
Kategorie: Junior
Název stavby: Martin Do, House - Wave
Přihlašovatel: SPŠ Stavební Liberec
Dodavatel:
Charakter díla:

Stavba je řešena jako rodinný dům s jedním nadzemním podlažím. Největší důraz byl kladen na to, aby objekt co nejvíce zapadal do okolního prostředí a nijak ho nenarušoval. Hlavní konstrukce se skládá z ocelového skeletu a betonu. Na vrchní část fasády je pak použit dřevěný obvod, který stavbu vyzdvihuje. Vstup do objektu je rozdělen zádveřím. Dvoukřídlé dveře rozdělují zádveří s relaxační místností, ve které se nachází bazén, tento prostor lze využít i jako ateliér nebo zimní zahradu. Dále se pak dostaneme do prádelny, která je spojena s šatnou a do technické místnosti toaletou. Přízemí a 1. patro je sjednoceno velkým prostupem a širokým schodištěm, které je dokonale osvětleno střešními okny. V prvním patře se nachází společná kuchyň s obývacím pokojem a táhlou chodbou – přes ni se lze dostat do všech pokojů. Osvětlené je pak 1. Patro lodžií, ta je navrhnuta po celé délce.  

Vstup do objektu je umístěn ze severní strany a zajišťuje snadný přístup z komunikace. Západní část objektu je umístěna tak, aby byl co nejdéle zachycen dojem z Jablonecké přehrady na část města Jablonce, Mšeno.

Partneři soutěže

Zpracovávám...