Stavba roku Libereckého kraje

Úvodní slovo

Pod záštitou hejtmana Libereckého kraje, Martina Půty, vyhlašuje Liberecký kraj a partnerské organizace dne 23. března 2015  již 11. ročník veřejné soutěže STAVBA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2015.

 

Soutěž bude vyhlašována v těchto kategoriích:

 

Stavba roku Libereckého kraje 11. ročník – Cena Doc. Ing. arch. Hubáčka Dr.h.c.

Cena Ing. Dr. Štěpána Ješe 2015

Stavba roku Libereckého kraje JUNIOR 2015

Osobnost stavebnictví Libereckého kraje 2015

Cena Sympatie občanů Libereckého kraje 2015 (bude vyhlášena až po nominaci staveb – červen 2015)

 

Výsledky hlasování naleznete zde.

 

 

15. Návrh rodinného domu twoCAB house

« Zpět na seznam staveb
Návrh rodinného domu twoCAB house
Pořadové číslo: 15 Datum kolaudace:
Kategorie: Cena Junior
Název stavby: Návrh rodinného domu twoCAB house
Přihlašovatel: Tomáš Ullrich – student Střední průmyslové školy stavební Liberec
Dodavatel:
Charakter díla:

Vedení práce: Ing. Roman Mizera 

Návrh jednogeneračního rodinného domu pro 2-4 člennou rodinu se standardními nároky na bydlení.

Hlavní myšlenkou při navrhování domu bylo vytvořit menší plnohodnotný rodinný dům s příjemným vnitřním prostorem, co nejvíce propojeným s okolním prostředím za přístupu přirozeného osvětlení. Tohoto propojení bylo dosaženo zejména díky zasazení objektu do terénu a použití prvků jako jsou zelené střechy, prosklené fasády, světlíky a světlovody.

Dům se díky svým proporcím hodí spíše do méně osídlených oblastí s velkým množstvím zeleně, s rovným nebo zakřiveným terénem. Zapuštění objektu pak nevyvolává přílišný dojem vyčnívající stavby z terénu.

I při dispozičním řešení byl kladem důraz zejména na co největší přívod přirozeného osvětlení do všech místností a začlenění okolního prostředí do interiérů s velkým pohybem osob.  V 1.NP se nachází předsíň, chodba se zabudovanými úložnými prostory, koupelna, záchod a kuchyň s obývacím pokojem. Jižní strana obývacího pokoje má dva vstupy do zahrady a je plně prosklená, což z části odbourává pocit plné uzavřenosti prostoru. Chodba je doplněna o světlík a světlovod, zajišťující přirozené osvětlení i ve středu dispozice domu. Záchod je doplněn o světlovod.

V 2.NP se potom nachází ložnice a pracovna, případně dětský pokoj. Tyto místnosti jsou propojeny prosklenou chodbou a mají přístup na terasu, tvořenou zelenou střechou 1.NP. Na terase se nachází zaústění do světlovodů a světlíku v podobě průhledným kopulí, jejichž umístění nijak nepřekáží volnému pohybu po terase.

1.a 2.NP jsou propojeny zavěšeným schodištěm umístěným v obývacím pokoji. Díky zavěšení schodiště příliš nezatěžuje dispozici.  Schodiště je kryto prosklenou šikminou navazující na chodbu 2.NP.

Partneři soutěže

Zpracovávám...