Stavba roku Libereckého kraje

Úvodní slovo

Pod záštitou hejtmana Libereckého kraje, Martina Půty, vyhlašuje Liberecký kraj a partnerské organizace dne 24. února 2016  již 12. ročník veřejné soutěže STAVBA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2016

 

Soutěž bude vyhlašována v těchto kategoriích:

 

Stavba roku Libereckého kraje 12. ročník – Cena Doc. Ing. arch. Hubáčka, Dr.h.c.

Cena Ing. Dr. Štěpána Ješe 2016

Stavba roku Libereckého kraje JUNIOR 2016

Osobnost stavebnictví Libereckého kraje 2016

Cena Sympatie občanů Libereckého kraje 2016 (bude vyhlášena až po nominaci staveb 

– červen 2016)

 

Hlasování ukončeno, výsledky zde (__).

 

 

1. PROMENÁDA – KOLONÁDA - LABYRINT

« Zpět na seznam staveb
PROMENÁDA – KOLONÁDA - LABYRINT
Pořadové číslo: 1 Datum kolaudace: 5. 10. 2015
Kategorie: Cena doc. Ing. arch. Karla Hubáčka dr. h. c./ Kategorie bytových staveb a staveb občanské vybavenosti
Název stavby: PROMENÁDA – KOLONÁDA - LABYRINT
Přihlašovatel: Obec Koberovy
Dodavatel: BREX, spol. s r.o.
Charakter díla:

Investor: Obec Koberovy

Lokalita: Koberovy

Projektant: Studio Artikl, Liberec – Ing. arch. Jan Duda

Tato stavba realizovaná v letech 2014 a 2015 uzavírá řešení centra obce Koberovy, s kterým bylo započato v r. 2011. Cílem řešení drobné stavby ve veřejném prostoru byla snaha vytvořit prostředí sloužící všem věkovým kategoriím obyvatel obce Koberovy i jejím návštěvníkům. Jedná se o netradiční a originální pojetí stavby ve venkovském prostoru.

Na počátku všeho konání byl neutěšený, volný a otevřený prostor centra obce Koberovy, kde jeho návštěvníci nenašli a nemohli najít žádný záchytný cíl. Uchopení a vyřešení celého prostoru probíhalo v několika etapách a bylo ukončeno výstavbou této drobné stavby.

Objekt má za úkol vtisknout obci Koberovy určitou jedinečnost a upozornit na to, že obyvatelé této poměrně malé obce mají zájem svou obec zvelebovat, starat se o její prostředí, posunout její význam v daném regionu a nebýt lhostejní k veřejnému prostoru, ve kterém se pohybují a žijí.

Cílem řešení drobné stavby ve veřejném prostoru byla snaha vytvořit prostředí sloužící všem věkovým kategoriím obyvatel obce Koberovy, kde si každý najde svůj okruh zájmů. Návštěvník zde najde veškeré informace o okolních turistických zajímavostech a atraktivitách, dozví se o historii místa a okolí, jsou zde informace veřejné správy apod.

Odvaha obyvatel dala vzniknout netradičnímu pojetí veřejného prostoru ve formě, dalo by se říci, prostoru promenády snad kolonády a snad i labyrintu, kde se odehrávají konkrétní funkce vzdělávací, informační, poznávací a i relaxační odpočinková.

 

Partneři soutěže

Zpracovávám...